Preston Dickinson Amerikalı Precisionist Ressam.
 
Sanatçı 1889 yılında New York'da dünyaya geldi. Babası, amatör ressamdır ve Preston 11 yaşındayken vefat etmiştir. Dickinson, 1906 - 1910 yılları arasında Art Students League of New York'da William Merritt Chase'in ve Ernest Lawson'ın yanında çalışmıştır. 1910 - 1914 yılları arasında Paris'te Académie Julian ve École des Beaux-Arts'da çalışmıştır, Paris Salon'da eserleri sergilenmiştir.
 
1914 yılında I. Dünya Savaşı'nın başlamasıyla Dickinson Amerika'ya geri dönmüştür. İlk kişisel sergisini 1923 yılında yapmıştır. 1925 - 1926 yıllarında Quebec'te yaşamıştır ve burada manzara ve sokakları resmetmiştir. Dickens Amerikan modernisti olarak ün yapmış biriydi, bu sebeple eserleri özel ve kamu koleksiyonlarına girmiştir. 1930 yılında İspanya'ya taşınmış ve orada hayatını kaybetmiştir.
 
Sanatçı, Amerikan endüstrisine ve endüstriyel objelere odaklanmış ilk Amerikan sanatçılarındandır. Avangard sanat akımlarından da etkilenen Dickinson eserlerinde teknoloji ve endüstriyel gelişmenin yararlarını sorgulamaya çalışmıştır.
1