Kişiye Özel Kanvas Tablo Siparişi Nasıl Verilir ve Nasıl Hazırlanır?

 

Bize en sık sorulan sorulardan biri kendi çektiğiniz bir fotoğrafı veya beğendiğiniz bir görseli kanvas tablo olarak nasıl yaptırabileceğiniz konusunda. Tabiiki hemen ardından gelen soru göndereceğiniz materyalin hangi özelliklere sahip olması gerektiği konusunda.

 

HEMEN CEVAPLAYALIM...

 

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki kanvas tablo bir dijital baskı ürünüdür. Bunun için elinizdeki görselin çözünürlüğü (resolution) ve pixel (boyutu) ne kadar büyükse baskının olası boyutu ve kalitesi de o derece iyi olur.

 

1. Çözünürlük (resolution)

 

72 dpi (dot per inches) Yani bir inch (1 inch=2,54cm) icerisinde (72 nokta yoğunluğunda çözünürlük) CANVASTAR baskıları için yeterlidir. Bu görselin kalitesi içindir. Daha fazlası, görsel ve renk zenginliği açısından elbette daha doyurucu olacaktır ancak mutlaka gerekli de değildir.

 

2. Pixel Adedi (Resmin Boyutu)

 

Dijital ortamda görseller küçük noktacıkların bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Pixel bir görselin kaç adet noktacıktan oluştuğunu bildiren birimdir. 1 cm baskı alanı için 28 pixel baskıda iyi sonuç verecek bir ölçüttür.

 

 

Pixeller

 

Örneğin: Kanvas tablonuzun uzun kenarının 60 cm olmasını istiyorsanız: Uzun kenar 1680 pixel 'den küçük olmamalı (60 x 28 = 1680 pixel uzun kenar) ayrıca 72 dpi çözünürlük (resolution) gerekmektedir.

 

Ya da 100 x 80 cm boyutlarında bir kanvas tablo istiyorsanız göndereceğiniz görselin 2800 pixel x 2240 pixel'den ve 72 dpi çözünürlükten küçük olmaması gereklidir.

 

Bununla beraber CANVASTAR'a göndereceğiniz görsellerin yukarıda belirttiğimiz baskı kalite kriterlerinden taviz vermeden size görselinizin hangi baskı ebat aralıklarında basılabileceğini ya da basılamayacağını söyleyecek uzman grafiker kadromuz bulunmaktadır.

 

Eğer görselinizin baskıya uygun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, [email protected] adresimize ilgili görseli de ekleyerek bir mail göndermeniz yeterli. Mailin içeriğinde istemiş olduğunuz tahmini kanvas tablo boyutunu da cm olarak belirtirseniz size cevaben daha net bilgi vermiş oluruz.

 

Grafikerimiz gönderdiğiniz görseli en kısa sürede inceleyip müşteri temsilcisi aracılığı ile size görselinizin baskıya uygun olup olmadığını, ayrıca olası baskı boyutları hakkındaki bilgiyi en kısa sürede iletecektir.

 

Unutmayın, CANVASTAR göndereceğiniz her görseli basmaz. Kalite bizim için en ön planda gelmektedir. Sonucun bizi tatmin etmeyeceği bir baskıyı size asla göndermek istemeyiz.

 

Ayrıca sitemizden sipariş vereceğiniz tüm resimler de aynı kriterlerde değerlendirilerek portföye eklenmiştir.

 

EMAİL: [email protected]

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR