Öykümüz

1987 senesinde küçük bir atölyede İstanbul Sanat Evi olarak başlayan serüvenimiz, adım adım kapsamlı bir çalışmaya dönüştü. O yıla kadar sanat ile ilgili toplanmış olan dokümanların elden geçirilerek dijital ortama aktarılacağı bir proje üzerinde plan yapmaya başladık.

 

Daha yeni yeni gelişmekte olan internet ortamında bir yapı oluşturarak, geleceği şekillendirecek olduğunu tahmin ettiğimiz bu platform üzerinde etkin bir bilgilendirme ve iletişim ortamı sağlamayı hedefledik. Yaptığımız görüşmelerle ve yurt dışı seyahatlerimizle mevcut dokümanlarımızı geliştirdik. Özellikle, nitelikli görselleri edinip bunları tasnif etmek için yoğun bir çalışma temposu başladı. 1998 yılı başlarında web sitemizi yayınlamaya başladığımızda yaklaşık 4000’e yakın önemli tabloyu detay bilgileri ile (teknik, boyut, bulunduğu müze vb) sanatseverlere sunduk.

 

2000’li yılların başından itibaren web sitemizin gelişimi ve referans haline gelmesi, aynı zamanda sanat galerisi etkinliklerindeki artış, bizi alan üzerindeki yatay genişleme olanaklarını değerlendirmeye yöneltti. Bu süreçte attığımız adımlardan biri de ünlü eserlerin kanvas baskı tablolarını üretmek oldu. Kanvas baskı tablolarımız için yeni bir marka oluşturup farklı bir web sitesi kurmaya karar verdik. Bugün bu faaliyetimiz CANVASTAR markamızın bünyesinde devam etmektedir. Plastik sanatlar alanında yaklaşık 30 yılı aşkın tecrübemizle, size özel bir koleksiyon sunuyoruz. Dünyaca ünlü ressamların çalışmalarından oluşturduğumuz portföyümüz her geçen gün artmakta ve sizden gelen talep ve görüşler doğrultusunda yenilenmektedir.

 

Özel Siparişler

 

Koleksiyonumuzda bulunan tabloların dışında, poster olarak istediğiniz bir fotoğrafı veya tasarımı kanvas tablo olarak sunabiliriz.

 

Bu noktada size süreci anlatmak istiyoruz: Görsel dökümanınızı bize ilettiğinizde, ilk olarak grafik sanatçılarımız tarafından gerekli inceleme yapılır ve hangi boyutlarda baskıya uygun olduğu konusunda sizi bilgilendiririz. Ayrıca, istenirse, belgede gerekli renk ve grafik iyileştirmeleri yapılır. Son şekli ile onayınız alındıktan sonra basıma verilir.

 

Özel siparişlerinize ek olarak, özellikle işlerini sergilemek isteyen profesyonel fotoğrafçılar ve özel alanlar tasarlayan iç mimarlar için köklü deneyimimizi sunuyoruz.

 

Kalite

 

Baskılarımız % 100 pamuklu birinci sınıf tuval üzerine dijital plotter ile orijinal mürekkep kullanılarak hazırlanmaktadır.

 

Kanvas tablolarımızı farklı boyutlarda sunuyoruz. Tablo ölçüsü, uzun kenar (yatay veya dikey) boyutuna dayanmaktadır ve 40 cm ila 120 cm arasında yedi standart boyut vardır. Boyutları belirlerken kalitenin maximum düzeyde korunmasına özen göstermekteyiz. Fark edeceğiniz gibi bazı eserler 120 cm boyuta çıkabilirken bazıları 60 cm, 80 cm veya 100 cm ile sınırlandırılmıştır. Ayrıca, talep edildiği takdirde özel boyutlarda da üretim yapılmaktadır.

 

Sanat zevkiniz için uygun olacağını düşündüğümüz binlerce eserle sizleri bekliyor ve iyi alışverişler diliyoruz.

 

CANVASTAR

 

İletişim

 

İstanbul Sanat Evi Tas. Org. Ltd. Şti.
Adres: Yalı Mh. Gürsel Sk 23/18 Maltepe - İstanbul

 

E posta: [email protected]

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR