Frederic Edwin Church El Rio de Luz (The River of Light) Art Print
Frederic Edwin Church El Rio de Luz (The River of Light) Art Print
Frederic Edwin Church El Rio de Luz (The River of Light) Art Print
Frederic Edwin Church El Rio de Luz (The River of Light) Art Print

Frederic Edwin Church El Rio de Luz (Işığın Nehri) Kanvas Tablo (CN24547)

Marka : canvastar
Fiyat : $45.43(KDV Dahil)
ADET :
ESER HAKKINDA BİLGİ Frederic Edwin Church'ün El Rio de Luz (Işığın Nehri) isimli bu eseri 1877 tarihli olup orijinali National Gallery of Art Washington D.C.'de bulunmaktadır. Eserin orijinal boyutu 138,1 x 237,5 cm'dir ve tuval üzeri yağlı boya olarak çalışılmıştır. Tablo, Church'ün 1857'de Güney Amerika'ya yaptığı bir gezi sırasında yaptığı çok sayıda eskiz ve nota dayanan hayali bir tasarımdır. Aradan geçen 20 yıla rağmen, sıkı bir şekilde odaklanmış gerçekçilik, genel tonal uyum ve ölçülü renklendirme ve kompozisyonel bütünlük, esere dikkate değer bir bütünlük katmaktadır. Church, yemyeşil bitki örtüsünü ayrıntılara büyük bir özen göstererek işlemiş ve sabah sisi tarafından dağıtılan tropik güneş ışığını ustalıkla kullanarak atmosferi elle tutulur hale getirmiştir. Kırmızı göğüslü sinek kuşları, bir su kuşu sürüsü ve uzaktaki bir kanocu sahneyi işgal eder, ancak genel huzur havasını bozmazlar. Bu ham manzaranın parlayan ışığı ve ağır buharıyla karşı karşıya kalan izleyici, tropik yağmur ormanlarındaki şafak vaktini yaratılışın şafağına benzetmeye davet edilir. Sanatçı hakkında kısa bilgi : Amerikalı Hudson River Ekolü Ressam Frederic Edwin Church (1826 - 1900) 18 yaşına geldiğinde New York’ta Thomas Cole‘un öğrencisi olmuştur. Eserlerinde renkleri parlak ve canlı kullanan sanatçı egzotik ve ilginç görüntüleri doğa ile iç içe betimlemiştir.

 
ÜRÜN HAKKINDA TEKNİK BİLGİLER Eserin ait olduğu ekol : Hudson River Ekolü Eserin Bulunduğu Yer : National Gallery of Art Washington D.C.

 
Resim tuvali üzerine yapılan baskılarımız, kaliteli ağaçtan üretilmiş derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız, sanatsal baskı için özel olarak üretilmiş yüksek kaliteli tuval üzerine hazırlanmaktadır. kanvas tablo tuval örneği, ahşap şasi ve paketleme
DURUŞ ŞEKLİ
Yatay Kanvas Tablolar
RENKLER
Yeşil Karışık Açık
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR