Edgar Degas Dancers Backstage Art Print
Edgar Degas Dancers Backstage Art Print
Edgar Degas Dancers Backstage Art Print

Edgar Degas Sahne Arkasındaki Dansçılar Kanvas Tablo (CN24678)

Marka : canvastar
Fiyat : $52.42(KDV Dahil)
ADET :
ESER HAKKINDA BİLGİ Edgar Degas'ın Sahne Arkasındaki Dansçılar isimli bu eseri 1876 - 1883 tarihli olup orijinali National Gallery of Art Washington D.C.'de bulunmaktadır. Eserin orijinal boyutu 24,2 x 18,8 cm'dir ve tuval üzeri yağlı boya olarak çalışılmıştır. Sahne Arkasındaki Dansçılar, Degas'nın en çok ilgisini çeken sahne türü olan baledeki gayriresmi, sahne arkası bir anı tasvir eder. Resimde dört figür yer alır: sahnede sırtı izleyiciye dönük duran bir dansçı ve boyanmış bir sahne düzlüğünün hemen arkasında sahne dışında duran üç figürden oluşan bir grup. Adam ve solundaki dansçı arasındaki etkileşim kompozisyonun dayanak noktasıdır. Adamın kıyafeti onun Paris Opéra'sının zengin erkek abonelerinden biri olduğunu gösteriyor. Sahne arkasına girme ayrıcalığına sahip olan aboneler, prodüksiyonlar devam ederken genellikle kanatlarda gizlenir ve genç dansçılarla flört ederlerdi. Adamın yanındaki kadına karşı niyetini anlamak mümkün değildir. Buna karşılık dansçı arkasını dönmüş, duruşu -başını eğmiş ve kollarını kavuşturmuş- kayıtsızlığı ima etmektedir. Sanatçı hakkında kısa bilgi : Fransız Empresyonist Ressam Edgar Degas (1834 - 1917) Güzel Sanatlar okulunda Lamothe’un öğrencisi oldu. Ingres’i örnek alarak sanatını geliştirmek için İtalya’ya gitti. Degas, öteki empresyonist arkadaşları gibi, resim sanatının saplanıp kaldığı ölü geleneklere ve formüllere son vermek amacındaydı. Degas, çağının en büyük sanat devrimcilerinden biri olarak kabul edilmektedir.

 
ÜRÜN HAKKINDA TEKNİK BİLGİLER Eserin ait olduğu ekol : Empresyonizm Eserin Bulunduğu Yer : National Gallery of Art Washington D.C.

 
Resim tuvali üzerine yapılan baskılarımız, kaliteli ağaçtan üretilmiş derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız, sanatsal baskı için özel olarak üretilmiş yüksek kaliteli tuval üzerine hazırlanmaktadır. kanvas tablo tuval örneği, ahşap şasi ve paketleme
DURUŞ ŞEKLİ
Dikey Kanvas Tablolar
RENKLER
Pastel Tonlar Yeşil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR