Gallery Wrap nedir çeşitleri nelerdir?

 
Türkçe karşılığı "Galeri Pakedi ya da Galeri Sarışı" demektir. Tablonun kendisinde çerçeve olmadan bir derinlik duygusu uyandıracak şekilde canvas (tuval bezini) ahşap şasiye germe ve monte etme işlemine verilen tekniğin adıdır. "Gallery Wrap" denen işlemde ahşap şasiye gerilen tuvalin üzerinde gözle görülebilen alanlarda tel zımba veya iğneye asla rastlayamazsınız.

 

Gallery Wrap için iki tür söz konusudur.

 

1. Devam eden görsel uygulamalı: (Continuous Wrap)

Görsel tam manası ile olduğu gibi ahşap şasiye gerdirilir ve ahşap şasinin üzerine sarılır. Ancak normalde görsel kasnakta kenarları da kapladığı için 3'er cm enden ve boydan kayıplar verebilmektedir. Yağlıboya tablolarda bu görselin net görüntüsünden üst alt ve yanlardan 3'er cm çalmaktadır.

 

gallery wrap continius

 

2. Kenar rengi uygulamalı: (Border Color)

Gerilmiş tuval bezinin kenarları farklı bir renge boyanır. Bu tabloda var olan ve sanki resmi tamamlayan bir renk olabileceği gibi kenar hissi ve derinliğini daha belirgin yaratabilecek standart ve sabit renkte bir kenar çizgisi de olabilir.

 

gallery wrap border

 

Her iki şekilde de tablo çerçevesiz olarak asılır. Sizde evlerinize bu en son çağdaş tablo sunum trendi olan "Gallery Wrap" uygulaması ile galerilerin sunum havasını katın. Dikkatli ve hassas bir şekilde ahşap şasiyi çevreleyen tablonuz inanın çerçevesiz de çok canlı ve kaliteli görünecek.

CANVASTAR olarak tablolarımızı kenar rengi uygulamalı tekniğe uygun olarak hazırlıyoruz.