Museum Oskar Reinhart Winterthur

 

Oskar Reinhart, zengin ve sanata düşkün bir ailede büyüdü. Babası, Theodor Reinhart, Ferdinand Hodler, Karl Hofer ve Hermann Haller gibi sanatçıları desteklerken, kardeşi Georg Avrupa ve Asya Sanatı üzerine bir koleksiyon oluşturmaktaydı.

Oskar Reinhart 1906'da Berlin'de Hugo von Tschudi, Alfred Lichtwark ve Julius Meier-Graefe tarafından organize edilen 1775 - 1875 arası Alman sanatı sergisinden çok etkilendi. Bu sergi, kendisinin 19. yy Alman, Avusturya ve İsviçre sanatının önemli koleksiyoneri olmasına rağmen daha fazla eser toplama hevesini körükledi. Paralel olarak, eski ustalar ve Fransız izlenimcilerin eserlerini topladı. Eserler kısa bir süre sonra kendi evinde barındırmanın imkansız olduğu bir seviyeye ulaşır.

1930'larda Reinhart Alman sanatçıların eserleri için uygun bir müze binası bulmak için Winterthur şehri yöneticileri ile görüşmeye başladı. İkinci Dünya Savaşı nedeniyle, ancak, 1951 yılında 1842 yapımı eski bir okul binası müze olarak açılabildi.

 

museum oskar reinhart

 

Koleksiyon

Müze 18. yy 'dan 20. yüzyılın başlangıcına kadar yaklaşık 600 sanat eserini barındırmaktadır. Jean-Étienne Liotard, Caspar David Friedrich, Arnold Böcklin ve Ferdinand Hodler eserleri koleksiyonunun önemli unsurları arasında yer almaktadır. Caspar Wolf, Anton Graff, Wilhelm von Kobell, Jacques-Laurent Agasse, Georg Friedrich Kersting, Johan Christian Clausen Dahl, Ferdinand Georg Waldmüller, Franz Krüger, Carl Rottmann, Carl Blechen, Eduard Gaertner, Moritz von Schwind, Carl Spitz, Rudolf von alt, Adolf von Menzel, Frank Buchser, Anselm Feuerbach, Albert Anker, Hans Thoma, Wilhelm Leibl, Carl Schuch, Max Liebermann, Fritz von Uhde, Wilhelm Trübner, Giovanni Segantini, Giovanni Giacometti ve Max Slevogt diğer önemli sanatçılardır.

Resimlerin yanı sıra, odalar mobilyalarla donatılmıştır, böylece resimler yaşam ortamında gösterilmektedir. Müze ayrıca geniş bir grafik koleksiyonuna sahiptir.

 

Adres: 8400 Winterthur, İsviçre

Çalışma saatleri: 10:00-17:00

Telefon: +41 52 267 51 72

 

Museum Oskar Reinhart Sanat Eserleri

 

Jacques Laurent Agasse

Dinlence

Jacques Laurent Agasse

Portsmouth Yolunda Son Durak

 
Jacques Laurent Agasse
Beyaz At