Museum Kunstpalast Düsseldorf

 

Müze 1961 yılında kurulmuştur. İlk açılışında, Reich Jan Wellem, Duke of Palatinate ve eşi Anna Maria Luisa de Medici ve bazı Düsseldorf zenginlerinin bir kısmı hazır bulundu. Koleksiyon, 19. yüzyılda, Kunstakademie Düsseldorf'un ve koleksiyoner Lambert Krahe'in katkılarıyla genişletildi. 19. yüzyılda kurulan Düsseldorfer Gallerieverein (Düsseldorf Galericiler Birliği), Düsseldorfer Malerschule'nin birçok çizimini topladı. 1883'te açılışı yapılan modern sanat müzesi daha sonra bu müze ile birleşti. Gerçek konumunda 1913 yılında açılan müze 2000 yılında "Stiftung Museum Kunst Palast" adlı bir vakıf haline getirildi.

 

museum kunstpalast düsseldorf 

 

Koleksiyon 

 

Müze, klasik antik dönemden günümüze, çizimler, heykeller, 70.000'in üzerinde grafik ve fotoğraf koleksiyonuna sahiptir. Müze ayrıca, uygulamalı sanat ve tasarım örnekleri ve Avrupa'nın en büyük cam koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapmaktadır

 

Modern Sanat

Heykel / Uygulamalı Sanat

Tablolar

Baskılar ve Çizimler

Helmut Hentrich (de) Cam Müzesi

 

Grafik koleksiyonu 14.000'e yakın İtalyan barok grafiği içermektedir. Koleksiyon, M.Ö. 3. yüzyıla kadar Avrupa, Japonya, İran / İran'dan birkaç eser sunmaktadır. Sanat koleksiyonunda Gotik, Rönesans, Barok, Goethe zamanı, 19. yüzyıl, 20. yüzyıla ait eserlerinin geniş bir koleksiyonu ve günümüzdeki dönemlerden eserler yer almaktadır.

 

Adres: Ehrenhof 4-5, 40479 Düsseldorf, Almanya

Telefon: +49 211 56642100

 

Çalışma saatleri: 11:00-18:00

Müzenin Resmi Websitesi

 

Museum Kunstpalast Sanat Eserleri

 

Oswald Achenbach Floransa Manzarası
 Oswald Achenbach
Floransa Manzarası