Evansville Museum of Arts, History and Science

 

Müze, Ohio nehir kıyısında bulunan genel alan müzesidir. 1904 yılında kurulan ve Southern Indiana'nın en köklü ve önemli kültür kurumlarından biridir. Sanat, tarih, antropoloji ve bilim alanlarında kapsamlı koleksiyonlara sahiptir. Güzel sanatlar, dekoratif sanatlar, tarihi dokümanlar ve fotoğraflar ve antropolojik ve doğal tarih ürünleri içeren 30.000'den fazla nesneden oluşan kalıcı bir koleksiyona sahiptir. Müze, Amerikan Müzeler Birliği tarafından akredite edilmiştir.

 

evansville museum of arts 

 

Müze, 1874 yılında Bayanlar Edebiyatı Kulübü kurulduğunda başladı. Kulüp üyeleri sanat, tarih ve edebiyat okumaya ve Evansville'de sanat çalışmalarını teşvik etmeye çalıştılar. Başlangıçta Willard Kütüphanesi'nde yer alan bir sergi açtılar. Serginin başarısından sonra daha çok sergi ve eser elde edince bir müze binasına ihtiyaç duydular.

 

Müze için seçilen ilk bina, Sunset Park'taki Cherry Caddesi'nin eteğinde tarihi Barnes-Armstrong Konağı idi. Bununla birlikte, 1910'da, konutun güvenlik nedeniyle boşaltılması için tartışmalı bir karar alındı ??ve Müzenin eserleri geçici olarak Eski Mahkeme Binasına yerleştirildi. Bu sırada bir çok eser kaybolmuş ya da tahrip olmuş olmasına rağmen, Müze 1928'de eski YWCA binasında yeniden açılmıştır.

 

 

1938'de müzeyi yeni bir binaya taşımak için çaba harcandı. Müze müdürü Siegfried R. Weng'in gayretiyle 1950'li yıllarda yeni bir yapıya kavuşuldu. Müze bugün kapsamlı bir genişleme ve tadilata uğramasına ve 2014'te yeniden açılmasına rağmen halen o dönemdeki binalarda bulunmaktadır.

 

Adres: 411 SE Riverside Dr, Evansville, IN 47713, Birleşik Devletler

Telefon: +1 812-425-2406

Çalışma saatleri: 11:00-17:00

 

Müzenin Resmi Websitesi;

 

Evansville Museum of Arts Sanat Eserleri

John Ottis Adams Sonbaharda Bir Günsonu

John Ottis Adams

Sonbaharda Bir Günsonu