Özel sipariş kanvas baskı nasıl hazırlanır?

 
Bize sıkça sorulan bir soruda, sizin fotoğrafını çektiğiniz ya da sahip olduğunuz görselleri bize gönderdiğinizde baskı için en iyi sonucu almak adına gerekli olan özelliklerin ne olduğu üzerine...

 

Dikkat edilmesi gereken ayrıntılar

 
Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki Canvastar resimleri Dijital Baskı ürünlerdir. Bunun için elinizdeki görselin çözünürlüğü (resolution) ve pixel (boyutu) ne kadar büyükse baskının olası boyutu ve kalitesi de o derece iyi olur.

 

Çözünürlük (resolution)

72 dpi (dot per inches) Yani bir inch (1 inch=2,54cm) icerisinde (72 nokta yoğunluğunda çözünürlük) CANVASTAR baskıları için yeterlidir. Bu görselin kalitesi içindir. Daha fazlası, görsel ve renk zenginliği açısından elbette daha doyurucu olacaktır ancak mutlak gerekli de değildir.

 

Pixel (Resmin Boyutu)

Dijital ortamda görseller küçük noktacıkların bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Pixel bir görselin kaç adet noktacıktan oluştuğunu bildiren birimdir. 1 cm baskı alanı için 28 pixel baskıda iyi sonuç verecek bir ölçüttür.

 

 

Pixeller

 

Örneğin: Baskınızın uzun kenarının 60 cm olmasını istiyorsunız: Uzun kenar 1680 pixel 'den küçük olmamalı (60 x 28 = 1680 pixel uzun kenar) ayrıca 72 dpi çözünürlük (resolution) gerekmektedir.

 

Ya da 100 x 80 cm boyutlarında bir baskı istiyorsanız göndereceğiniz görselin 2800 pixel x 2240 pixel'den ve 72 dpi çözünürlükten küçük olmaması gereklidir.

 

Bununla beraber CANVASTAR'a göndereceğiniz görsellerin yukarda belirttiğimiz baskı kalite kriterlerinden taviz vermeden size görselinizin hangi baskı ebat aralıklarında basılabileceğini ya da basılamayacağını söyleyecek uzman grafiker kadromuz bulunmaktadır.

 

Eğer görselinizin baskıya uygun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, siparis@canvastar.com adresimize ilgili görseli de ekleyerek bir mail göndermeniz yeterli. Mailin içeriğinde istemiş olduğunuz tahmini baskı ebadını da cm olarak belirtirseniz size cevaben daha net bilgi vermiş oluruz.

 

 

Grafikerimiz gönderdiğiniz görseli en kısa sürede inceleyip müşteri temsilcisi aracılığı ile size görselinizin baskıya uygun olup olmadığını, ayrıca olası baskı ebatları hakkındaki bilgiyi en kısa sürede iletecektir.

 

Unutmayın, CANVASTAR göndereceğiniz her görseli basmaz. Kalite bizim için en ön planda gelmektedir. Sonucun bizi tatmin etmeyeceği bir baskıyı size asla göndermek istemeyiz.

 

Ayrıca sitemizden sipariş vereceğiniz tüm resimler de aynı kriterlerde değerlendirilerek kataloğa eklenmiştir.

 

SİPARİŞLERİNİZ İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYARAK GÖRSELLERİNİZİ GÖNDEREBİLİR VE BİLGİ ALABİLİRSİNİZ