David Owsley Museum of Art Ball State University

 

Müzenin adı, 6 Ekim 2011'de Ball State Museum of Art iken David Owsley Museum of Art olarak değiştirildi. David Owsley müzeye 2,300 adet sanat eseri bağışlanmıştır. Güzel Sanatlar Binası içindeki bölümlerin Ball State kampüsündeki diğer alanlara taşınmaları nedeniyle, müze 2012 yılının başında başlayıp 2013'te biten inşaatla galerilerini genişleterek yeni şeklini aldı.

 

david owsley museum of art 

 

 

Müzede yaklaşık 11.000 eser bulunmaktadır (çoğunlukla tablolar, fotoğraflar, baskılar ve heykeller). Ansiklopedik, dünya sanat koleksiyonuna sahip sadece dört Indiana müzesinden biridir.

 

1892 yılında, bir grup kadın şehrin sanata olan ilgisini arttırmayı umarak Sanat Öğrenci Birliği'ni kurdu. Sanat Öğrenci Birliği birçok başarılı sanat sergileri düzenledi ve sonra 1905 yılında Muncie Sanat Derneği'ni kurdu. Dernek, yıllık sanat sergilerine ev sahipliği yapmak ve her yıl kalıcı bir koleksiyon oluşturmak için sanat eseri satın almak hedefi oluşturdu. Muncie Sanat Derneği'nin kalıcı koleksiyonu, Ball Brothers tarafından şehirdeki okullarda muhafaza edildi. Sanat derneğinin sahip olduğu eserler daha sonra Indiana Eyalet Okulu'na taşındı. 1931'e kadar, eserlerin kalıcı olarak barındıracak bir bina yapılamadı. 1936'da açılan ihaleyle Mimar George F. Schreiber, Collegiate Gotik tarzı müze binasını inşa etti.

 

Adres: Ball State University, Fine Arts Building, 2021 W Riverside Ave, Muncie, IN 47306, Birleşik Devletler

Telefon: +1 765-285-5242

Çalışma saatleri: 09:00-16:30

 

David Owsley Museum of Art Sanat Eserleri

 

John Ottis Adams Gelincik Tarlası
John Ottis Adams

Gelincik Tarlası